Budoucnost

Zámek je v samém srdci Zlína. Je ideálním místem pro různé formy setkávání. Naší ambicí je nabídnout jeho prostory veřejnosti, studentům i firmám pro nové využití. Chceme využít i prostory, které byly doposud veřejnosti skryty a využít je novým způsobem.

Zlín JE město s vlastní historií. Zlínský zámek, budova s popisným číslem 1 JE svědkem minulosti, ale žiJE přítomností a budoucností. Zlínský zámek JE tu i pro VÁS.

Zámecká restaurace

Od šedesátých let minulého století patřila ke zlínskému zámku restaurace, která bývala synonymem pro dobré služby, skvělé jídlo a příjemné prostředí. Naposled se na zámku dobře vařilo v roce 2010 a Zlíňanům tahle služba chybí – mnozí mají se zámeckou restaurací spojeny mimořádné okamžiky svého života: svatební hostinu, zásnuby, oslavu maturity, promocí nebo výročí sňatku.

Rádi bychom vrátili na zlínský zámek špičkovou gastronomii v podobě zážitkové restaurace.

Kavárna – cukrárna

Klasickou kavárnu plánujeme v prostorách nečekaných. Prozradíme jen, že se jedná o místa, kam se veřejnost běžně nedostala a že ta místa se pokusíme propojit s nádherným parkem, který zámek obklopuje. Nemáme malé ambice – chceme, aby se tohle místo stalo oblíbeným cílem rodinných procházek obyvatel Zlína.

Pro pracovní setkání – HUB

HUB /:hab:/ z angl. – znamená místo, kde se všechno sbíhá, protíná. Je to prostor pro setkání, sdílení, propojení všech – firem, studentů blízké univerzity i veřejnosti. HUB bude místem pro navazování kontaktů, prostorem, kde se budou rodit zajímavé projekty.

Klub

Zámek jednu dobu nesl také název Klubový dům. Je to jedna z dalších možných aktivit, které bychom rádi oživili a pořádali zde tématická setkání se zajímavými hosty, diskuze, firemní setkávání, studenstké dny a večery. Chceme nabídnout klubový prostor pro konfrontaci nových myšlenek mezi firmami a studenty a pro prezentaci firem studentům a veřejnosti a naopak také pro prezentaci studentů firmám.

Zámecký park

Pokud ožije zámek, ožije i park. Spolu s městem Zlín nás čeká velký úkol – ze zámeckého parku udělat bezpečné, rodinné a příjemné místo. Místo, kam se nebudou rodiny s dětmi obávat vyrazit na nedělní piknik ve stínu těch nejstarších stromů, které na území Zlína rostou.